Хмельницька область,
курорт Сатанів

БАЛЬНЕОТЕРАПІЯ

Якщо постійні стреси не дають можливості організму розслабитися, кращий засіб - бальнеотерапія! Вода дуже добре знімає втому, повертає сили і гарний настрій, виліковує недуги і дарує здоров'я на багато років. «Бальнеотерапія» в перекладі з латині - «лікування купанням». Ця назва охоплює понад тридцять видів процедур, в яких використовується мінеральна вода: різні ванни з мінеральною водою, прийом води всередину, лікувальні душі.

Механізм дії ванн з мінеральних вод складається з впливу термічного, механічного та хімічного факторів:

Механічний. У воді сила тяжіння слабшає - м'язи і шкіра розправляються, поліпшується їх кровопостачання. Якщо у воді розчинений газ, то на шкіру механічно впливають ще й газові бульбашки.
Термічний. Тепла вода активізує потік крові в судинах, покращує обмінні процеси. Організм в цей час посилено виділяє енергію, втрачає калорії і виводить токсини, тобто відбувається очищення. Ефект посилюється при чергуванні процедур з теплою і холодною водою.
Хімічний. Біологічно активні іони (йоду, брому) і розчинені гази (вуглекислий газ, азот, кисень, сірководень) з мінеральної води проникають в загальний потік крові і покращують живлення всіх тканин.